Головна » Статті » 1 клас |
Тема: Велика
буква в іменах, по батькові
та прізвищах людей. Мета:Формувати в учнів уміння писати з
великої букви імена, по батькові, прізвища людей; закріплювати вміння правильно
писати ці слова. Розвивати увагу, пам'ять, мовлення, творчість,
збагачувати словниковий запас. Виховувати повагу до членів родини Обладнання: план уроку (картинний),
сонечко,галявина, квітки, правило (таблиця), картки для роботи в парах, групах,
малюнки дітей, батька, стрічка з реченням. (зоровий диктант), таблиця (слова по
батькові), смайлики. Хід уроку І. Організаційно-вступна частина. 1. Завітало сонечко, дарує нам
посмішку. Привітання дітей. Усміхнися сонечку: «Здрастуй,
золоте!» Усміхнися квіточці «Хай вона
цвіте!» Усміхнися дощику: «Лийся, мов з
відра!» Друзям усміхнися: «Бажаєм всім
добра» 2. Урок незвичайний. Подивіться ось
на цю галявинку. - Подобається вона вам? - Чи приходилось вам відпочивати
на такій галявинці? - Чи все тут є? - Отже, попробуємо «оживити» її,
щоб вона стала ще кращою. А для цього треба виконати різні завдання. (план
уроку в малюнках). - В кінці уроку самостійно
оцінити свою роботу. (Самооцінювання смайликами) ІІ. Актуалізація опорних знань. 1. Хвилинка каліграфії Загадка Воно належить мені, але інші
вживають його частіше, ніж я. (Ім’я) - Зверніть увагу на таблицю: - Поясніть, як пишеться слово ім’я?
(Правило написання слів з апострофом) - Запишемо цілий рядок цього
слова. - Скласти усно речення зі словом
ім’я. 2. Словникова робота - Поясніть інші слова, як вони
пишуться, а в кінці уроку перевіримо, як ви їх запам’ятали. 3. Зоровий диктант. У мене гарне ім’я! - Яке це речення за метою
висловлювання? (Розповідне, окличне) ІІІ. Оголошення теми уроку. 1. Ми дізнаємося, як пишуться
імена, по батькові та прізвища людей. - Чого навчить нас цей урок? Цей
урок навчить мене … 2. Проблемна
ситуація. Наша вчителька – Зеніч валентина
Петрівна - Я стверджую, що в цьому реченні
всі слова записані правильно. А як думаєте ви? (Відповіді дітей: «Я частково
згоден ….» «Я заперечую, тому що …) - Виправлення помилок. - Що означає слово Зеніч? (Для
чого людині прізвище?) Бо багато однакових імен. - Що означає Петрівна? Як
воно утворилось? (До імені людини додається ім’я батька). 3. Правило (на дошці) Імена, по батькові та прізвища
людей пишуться з великої літери. 4. Запис в зошитах. Зеніч Валентина Петрівна
ІV. Вивчення нового матеріалу. 1. Робота з підручником С.62-63 (Колективно, усно) Гра «Мікрофон» - назви своє ім’я
та ім’я друга. Гра «М’ячик» - назви своє прізвище. 2. Фізкультхвилинка 3. Робота в зошитах. Запис свого імені, прізвища. 4. Робота в парах. - До імені дитини також додається
ім’я батька (по батькові) Ірина
Олег
Михайло - Складіть ім’я та по
батькові сестрички та братика. Запис в зошитах. Ірина Михайлівна Олег Михайлович - Яким правилом будемо
користуватися під час письма? V. Закріплення вивченого
матеріалу. 1. Робота в групах. (Ділимо дітей
на чотири групи) Діти виконують завдання на
картках. Картка
№ 1 Підкресли
імена людей, виправ помилки. Дівчинка,
світланка, Василенко, дідусь, Павлівна, дмитро, Катруся, Сергійович, Надія,
Богдан. Картка
№ 2 Прочитай.
Підкресли прізвища. Павлик,
Олена, Шевченко, Іванович, Василенко, Василь, бабуся, Глібов, Іванович,
Лисенко. Картка
№ 3 Прочитай.
Підкресли по батькові. Виправ помилки. Миколка,
Вікторович, Борис, Петрівна, Іванович, хлопчик, Галина, василівна, Сергійович,
Анна. Картка
№4 Поміркуй.
Дай відповіді на запитання. Діда
звуть Петром Антоновичем. Його внука – Іваном Сергійовичем. Як
звуть онукового батька? Перевірка завдань. 2. Виростає дитина, а з нею і її
ім’я. спробуємо утворити від дитячих імен імена дорослих. Іванко, Маринка, Петрик, Ромась,
Юрко, Дмитрик. - Записати дорослі імена в зошити.
Яке правило будете використовувати? - Скажіть, як вас звати по
дорослому? (Декілька учнів відповідають) 3. Розповідь вчителя. Ім’я своїй
дитині батьки вибирають за бажанням. Кожне ім’я неповторне і має особливі
значення. Утворилися ваші імена дуже давно і примандрували до нас з
різних країн. А зараз розкажіть, що означає ваше ім’я. - Якщо вас зацікавили значення
імен, ви можете скористатися Словником імен. (Вчитель демонструє словник) VІ. Підсумок уроку.
| |
Переглядів: 2053 | |
Всього коментарів: 0 | |