Головна » Статті » 2 клас

Урок математики

Урок 4. Переставна властивість дії додавання. Порівняння задач на збільшення і зменшення числа на декілька одиниць

Мета: узагальнити знання учнів про переставну властивість дії додавання; навчати по­рівнювати прості задачі на збільшення і зменшення числа на декілька одиниць; роз­вивати спостережливість, кмітливість; виховувати пізнавальний інтерес.

Хід уроку

I. Організаційний момент

Щоб урок пройшов немарно,

Треба сісти рівно, гарно

І виконувати те,

Про що мова зараз йде.

II. Актуалізація опорних знань

1. Перевірка домашнього завдання (с. 7, завдання 30; 31)

Завдання 30

— Прочитайте приклади, у яких відповіді — числа четвертого десятка (7 + 32; 47 – 10; 2 + 8 + 25; 46 – 10 + 2); відповіді — одноцифрові числа (10 – 7; 18 – 8 – 3).

Завдання 31

— Скільки мішків картоплі зібрали з другої ділянки?

— Скільки всього мішків картоплі зібрали з двох ділянок?

2. Ритмічна гра «Лічба через 5»

Торкнутися руками ніг, торкнутися правою рукою лівого плеча, торкнутися лівою рукою правого плеча, плеснути в долоні — «п’ять» і т. д.

3. Хвилинка каліграфії з логічним завданням

17; 52; 39; 40; 19; 62; 86.

— Запишіть числа в порядку зростання.

— Запишіть числа в порядку спадання.

4. Математичний диктант

III. Повідомлення теми і мети уроку

Сьогодні ми повторимо переставну властивість дії додавання.

IV. Вивчення нового матеріалу

1. Робота за підручником (с. 7–8)

Завдання 32. Самостійне виконання завдання

Один учень працює біля дошки.

Завдання 33

— Діти склали однакові приклади. Чому?

— А чи можна сказати, що якийсь приклад складено неправильно? Чому?

— Згадайте, якою властивістю додавання можна користуватися під час розв’язування прикладів?

Переставна властивість додавання: додавати числа можна в будь-якому порядку.

Завдання 34

Учні коментують, як виконали обчислення.

Завдання 35. Самостійне виконання завдання

Один учень працює біля дошки.

Завдання 36

Учні порівнюють задачі та їх розв’язання.

— Чим схожі задачі?

— Чим відрізняються?

— Чому перша задача розв’язується додаванням, а друга — відніманням?

Завдання 37

Учні «ланцюжком» розв’язують приклади. Один учень працює біля дошки, решта — у зошитах.

Завдання 38

Учні складають задачі за коротким записом та розв’язують їх. Складають обернені задачі до другої.

Завдання 39. Усне виконання завдання

— Розгляньте малюнок. Яка маса песика? (5 + 2 – 1 = 6 (кг))

2. Фізкультхвилинка

V. Узагальнення й систематизація знань

1. Обчислення зручним способом з коментуванням

7 + 5 + 3

2 + 10 + 8

5 + 3 + 7 + 5

4 + 1 + 6 + 9

2. Гра «Додай словечко»

Доповніть твердження так, щоб вони стали істинними.

3. Офтальмологічна пауза

4. Розв’язування логічних задач

VI. Підбиття підсумків. Рефлексія

— Що нового ви дізналися на уроці?

— Якою властивістю додавання можна користуватися під час розв’язування прикладів?

VII. Домашнє завдання

С. 8, завдання 40; 41.

 

Презентацію створено за допомогою комп’ютерної програми ВГ «Основа» «Електронний конструктор уроку»

 

© ТОВ «Видавнича група “Основа”», 2014

 

Джерела:

 

  1. Володарська М. О. Математика. 2 клас. I семестр (за підручником М. В. Богдановича, Г. П. Лишенка) / М. О. Володарська. — Х. : Вид. група «Основа», 2013. — 158, [2] с. — (Серія «Початкова школа. Мій конспект»).

 

Категорія: 2 клас | Додав: Петровна (07.11.2017)
Переглядів: 265 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: